יום השלום בשדרות

ב-10 בנובמבר התקיים בשדרות 'יום שלום', ביוזמת פורום ארגוני השלום (השני בסדרה זו). אסתי אפל ויעקב בינג השתתפו כנציגי "עוז ושלום – נתיבות שלום".
היום נפתח בכמה הרצאות קצרות –
עמית כיתאין, יהלומה זכות, יפעת ניימן, סמאח סאלימה, אבי דבוש ושרון שלי נתנו זוויות מרתקות על החיבור האזורי והקהילתי של הדרום לשלום. היה מאלף לשמוע על החותם שהטביעו הזמנים הממושכים של ירי טילים על התושבים, על התארגנויות של התושבים המקומיים להעצמת המודעות לזכויותיהם. היה מעניין ומאתגר לשמוע זוויות שונות על הספקטרום של ימין-שמאל אבל שותפות בערך השלום וזכויות אדם.
ד"ר עירית קינן נתנה הרצאה אקדמית על המנגנון הפנימי המחולל פחד והתנגדות לשינויים שמעורר נושא השלום.
לאחר ההרצאות התחלקו המשתתפים לקבוצות שהונחו על ידי מנחות מ"שתיל" ובחלק האחרון של היום התקיים סבב היכרויות בין נציגים של הארגונים השונים לשם החלפת פרטי קשר והעלאת רעיונות לשיתופי פעולה. המפגש היה מעורר אופטימיות והתרגשות מההתוודעות להרבה אנשים שפועלים בצורות שונות למען כבוד האדם באשר הוא ורווחתו.
היה אוכל נהדר ברמה של חמשה כוכבים ובשפע שהכינה עמותה מקומית של אנשים מוגבלים. היום היה מאורגן למופת ועל כך תודה לתמר פלדמן בן-חנן   וליובל רחמים יושב ראש‏ פורום ארגוני השלום. המיקום בשדרות, והמפגש עם אנשי האזור נתנו לנושא השלום עומק וקשר עם המורכבות של המציאות שלנו, ואופטימיות לנוכח עשייה אנושית מתוך צניעות, דמיון, נחישות והתמדה – מה שלא רואים די בתקשורת, אבל קיים חי ופועם. דיווחה: אסתי.

 img-20161111-wa0008

Leave a Reply

Your email address will not be published.Email address is required.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.